5.4. 2014 20. kolo Tlapnet Krajského přeboru

Smejkal (47. min. Sloupenský) Smola Kopecký Šabata (84. min. Rozlívka)

Hrubý (89. min. Sloupenský) Souček (89. min. Hroděj)

Branky: Coufal, Hrubý

Žluté karty: ------

Za ideálního fotbalového počasí jsme přivítali na našem hřišti Na Parapleti rezervu Svitav. Hned od první minuty jsme začali aktivně a pustili se do soupeře s velkou chutí. Již v 7. min. po rohu Hrubého nebezpečně hlavičkoval Coufal těsně vedle. A ve 12. min. jsme si mohli zakřičet gól, když z levé strany zacentroval Smola a našel Součka, jehož tvrdou střelu brankář neudržel a Coufal uklidil míč do sítě – 1:0. O minutu později Kopecký zahrával roh, na který si naběhl Chleboun a vystrašil gólmana hostí, který musel vyrážet na roh. V 17. min. si hosté vytvořili velkou gólovou šanci, když hostující útočník se dokázal otočit kolem svého strážce a ocitl se tváří v tvář Gerčákovi, ale ten jeho střelu chytil. Ve 20. min. svoji individuální akci zakončil Smola tvrdou střelou, která se otřela o břevno. Ve 26. min. Souček vyslal kolmici na Smejkala, který zatáhl míč k lajně a nacentroval před bránu na Šabatu, ale ten ve vyložené šanci trefil pouze brankáře hostí. Ve 28. min. si Souček pohrál s dvěma hráči soupeře a vysunul do šance Hrubého, který si se zakončením věděl rady a mazácky přehodil vyběhnuvšího gólmana hostí – 2:0. Do konce poločasu se již nic zajímavého nestalo. Po změně stran hosté nenastoupili se snahou vstřelit branku, ale spíše bránili výsledek, který jsme se snažili navýšit uklidňující třetí brankou. Díky našemu úsilí vstřelit branku, mohli hostující hráči vyrážet k protiútokům, kde však naráželi na naši pevnou obranu. Když už se do nějaké šance dostali, tak ji výborný Gerčák zlikvidoval. I my jsme se dostávali do šancí velmi těžce, a to pouze střelami ze střední vzdálenosti. Působilo to na nás dojem, jakoby soupeř přistavil do obrany na druhý poločas autobus i s řidičem a my se ne a ne přes něj dostat. Zápas tak skončil výsledkem 2:0, ale vyskytly se zde nějaké menší herní nedostatky, na kterých musíme zapracovat při přípravě na další utkání, které hrajeme opět na domácím hřišti s ŽSK Třemošnice. Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli povzbudit naše chlapce, a věříme, že přijdou příště zas ještě ve větším počtu. Skóre 10:0 za tři zápasy musí přitahovat. Děkujeme! (nov)