21.9. 2013               7.Kolo Krajského přeboru

Sestava:                                                                                    Gerčák

Coufal (63‘ min. Beznoska)          Chleboun           Baborák (76‘ min. Dostál)             Eisner

Rozlívka   (46‘ min. Hroděj)          Kopecký                Kaplan                   Smola

Hrubý        Souček (72‘ min. Konárek)

Branky: Smola 2, Souček 2, Kaplan 2

Za sychravého podzimního počasí jsme přivítali na domácí půdě rezervu Letohradu. Již od první minuty jsme měli míč více na kopačkách a snažili jsme se o přesnou kombinaci směrem k soupeřově brance. Hned ve 3‘ min. se zastřeloval Kopecký z trestného kopu za hranicí šestnáctky, ale mířil nad branku. V 5‘ min. opět Kopecký střelou z dvaceti metrů mířil těsně vedle branky hostí. Ve 22‘ min. faulovala obrana hostů Kopeckého a střela z rozehraného trestného kopu trefila pouze hostující zeď, od které se míč odrazil ke Smolovi a ten jako správný kapitán tvrdou střelou otevřel skóre 1:0. Ve 25‘ min. byl faulován Hrubý a z trestného kopu jsme opět nepřekonali soupeřovu zeď, ale míč se dostal ke Kaplanovi a ten mazácky zvýšil k tyči na 2:0. Ve 26‘ min. soupeř založil útok, ale Chleboun vystihl přihrávku a dlouhým pasem našel Součka, ten si pohrál s obranou hostí a trefil k pravé tyči soupeřovy branky 3:0. Tyto rychlé góly do našeho manšaftu vnesly pohodu a klid, avšak dále následovaly pěkné kombinační akce a nebezpečné střely na branku Letohradu. Naše obrana pracovala na jedničku a také se zapojovala do útočení. Po jedné z kombinací na pravé straně centroval Hrubý a Souček hlavou trefil tyč, míč se odrazil ke Smolovi a ten byl zezadu sražen. Nařízenou penaltu ve 42‘ min. bezpečně proměnil Souček 4:0.

Druhý poločas jsme začali aktivně a již jsme chtěli doma překonat zakletí druhého poločasu, kdy jsme nevstřelili dva zápasy ani jednu branku. Hned ve 48‘ min. po kombinaci Smola Hroděj zakončuje posledně jmenovaný těsně vedle tyče hostujícího gólmana. V 54‘ min. z pravé strany centroval Coufal, na míč si naběhl Hroděj a hlavičkoval sice přesně, ale slabě. Následovaly další pěkné kombinace a jednu z nich nevyužil Eisner, který se řítil sám na brankáře, ale jako by pro něj byla branka zakletá, opět mu jeho umístěnou střelu brankář chytil. V 62‘ min. Po střelách Coufala, Kopeckého a Smoly přišla kombinace na pravé straně, kde byl faulován Hrubý, na rozehraný trestný kop si naběhl Kaplan a utěšenou křížnou střelou k tyči protrhl smůlu druhých poločasů 5:0. A celkovou kanonádu uzavřel v 89‘ min. Smola, který po individuální akci se tvrdou střelou trefil k pravé tyči letohradské branky 6:0. Chlapci předvedli pohledný fotbal se spoustou pěkných akcí, které se musely líbit každému příznivci choceňského fotbalu. Je však potřeba si uvědomit jaký soupeř proti nám nastoupil, stále zůstat na zemi a řádně se připravit na příští utkání venku. Chtěli bychom také poděkovat fanouškům za podporu po celou dobu utkání.